EXPEDUJEME IHNED! doručení do 2 dnů    

info@xdomacnost.cz

Připravte si chutné raclette

Co původně znamenalo pouze určitý švýcarský pokrm, se postupem času stalo chutnou gurmánskou záležitostí, známou široké veřejnosti.

Připravte si chutné raclette
Cena:

833 Kč

Ušetříte 58% z ceny

833 Kč
nedostupné
Hlídat dostupnost

Švýcarský pokrm Raclette dostal název po stejnojmenném tučném kořeněném sýru ementálského typu. Ten se napichoval na vidlici, opekl a pak seškraboval dřevěnou vařečkou. K tomu se na talíř servírovaly brambory vařené ve slupce, uzená šunka, ale také nakládané okurky a mladé cibulky. Na stole nesmělo chybět ani místní suché bílé víno. Svět brzy přišel na to, jaká dobrota se v tomto jídle skrývá a časem se rozšířilo použití nejen na sýr, ale také na další pokrmy jako uzeniny, uzené ryby, míchaná vajíčka, maso, dokonce i ovoce. Dnes raclette nazýváme i přístroj na pečení, na kterém připravujeme prakticky vše, co jinak opékáme na pánvičce nebo klasickém grilu. Přístroj spojuje elektrický gril a raclette gril. Na horní desce se pečou masa, nebo třeba slanina, zelenina a dole jsou umístěny pánvičky pro přípravu sýra.

Sýrové raclette

Brambory ve slupce uvařte ve vroucí osolené vodě doměkka. Můžete je oloupat, ale také nechat se slupkou. Nakrájejte je na plátky a nechte ohřívat na vrchní desce rakletovače. V pánvičkách nechte roztavit plátky sýra. Nahřáté brambory namáčejte v pánvičkách. Dosolte a dopepřete podle chuti. Můžete však použít i další koření podle fantazie. K tomu by samozřejmě neměla chybět nakládaná okurka a cibulka. Pokud používáte maso, nakrájejte ho na menší kousky, stejně jako třeba zeleninu. Také k tomuto pokrmu se podávají různé studené omáčky, dipy a další přílohy, které mohou poskytnout široké chuťové možnosti. Pokud chcete využít více surovin, nejdříve si připravte na plátky brambor, ty pak zapékejte se salámy, zeleninou, vejcem, nikdy by neměl chybět sýr ementálského typu. Pokud nemáte rádi brambory, nebo zkrátka pro změnu, můžete místo nich použít i měkké pečivo.

Stejně jako u grilování bývají na stole saláty, mají své místo i v tomto případě. Užijte si zábavu spojenou s touto zajímavou přípravou jídla.

zobrazit detail produktu
sticky01

reklamace bez starostí

Zavolejte a my
pro zboží přijedeme
zdarma

Více informací
sticky02

30 dní na vrácení zboží

Svoz zboží
zdarma

Více informací
Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.