EXPEDUJEME IHNED! doručení do 2 dnů    

info@xdomacnost.cz

Největší ráje pro bakterie v našich domovech

Pokud byste očekávali, že na vrcholu žebříčku nejšpinavějších míst v domácnosti bude jednoznačně trůnit WC, jste na omylu. Toaleta zdaleka není tím největším rájem nečistot a bakterií. To nejhorší najdete někde docela jinde … např. i ve vaší kuchyni.

Největší ráje pro bakterie v našich domovech

Problémová kuchyň Na první pohled se to možná ani nezdá. Kuchyň a miliony bakterií? Bohužel, je to tak. Obrovské množství mikroorganismů, které mohou způsobit různé zdravotní problémy, na vás číhají ze všech koutů kuchyně. Dřez a houbička na nádobí patří k těm nejlepším „příbytkům“ pro bakterie. Proto se snažte udržovat svůj dřez v čistotě a houbičky na nádobí důkladně dezinfikujte a často měňte. Stejně tak je potřeba důkladně mýt po každém použití krájecí prkénka a často prát kuchyňské utěrky.

Kliky Klikám se v domácnosti většinou nevěnuje extra velká dávka pozornosti, ale i ty jsou oblíbeným místem bakterií. Nečistoty se na nich shromažďují každým otevřením či zavřením dveří. Taková klika na dveřích WC nebo klika na lednici patří k těm, na kterých byste našli celou plejádu nechtěných mikroorganismů. Při úklidu tedy určitě nezapomínejte ani na tyto drobnosti, jakými kliky na první pohled jsou. Pokud je budete pravidelně čistit, případné zdravotní riziko se výrazně sníží.

Koupelna není neviňátko Dalším adeptem na označení „ráj pro bakterie“ je i koupelna. Obzvláště, pokud se jedná o koupelnu spojenou s toaletou. Stačí totiž jedno spláchnutí, a pokud předem nezavřete poklop toalety, kapičky se rozletí po celé místnosti. Pak už si asi umíte představit, kde všude skončí mikroskopické částečky obsahu vašeho WC. Ve spárách kolem vany, umyvadla či jednotlivými dlaždičkami obkladu se také hromadí všelijaké potvůrky, které mohou způsobit nemalé zdravotní komplikace. Věnujte dostatek pozornosti čištění a dezinfekci vany, umyvadla i spár.

Klávesnice a spol. Klávesnice i myš počítače se na první pohled „tváří“ nevinně, ale ve skutečnosti ukrývají nespočet bakterií a nečistot. Pokud u vás doma používá jeden počítač více členů rodiny, zřejmě byste na klávesnici i myši nalezli ledacos. Při práci s počítačem byste tedy měli dodržovat určitá pravidla – jednak je třeba udržovat klávesnici i myš v čistotě pravidelným čištěním. Kromě toho si před i po práci s počítačem myjte ruce a vyhněte se jezení během používání počítače.

WC máme většinou čisté Paradoxem je, že podle několika výzkumů jsou naše toalety skutečně jedněmi z nejčistších míst v domácnosti. Je to především proto, že toaletu jaksi podvědomě považujeme za špinavou, a proto jejímu úklidu a dezinfekci věnujeme zvýšenou pozornost.

Pokud si tedy chcete zajistit co nejčistší domácnost, snažte se věnovat pozornost uvedeným rizikovým místům. I když všechny bakterie a mikroorganismy v domácnosti zničit nedokážeme a není to ani žádoucí, je dobré vědět, kde se jich skrývá nejvíce, aby vám tyto miniaturní potvůrky nezpůsobily velké zdravotní problémy.

sticky01

reklamace bez starostí

Zavolejte a my
pro zboží přijedeme
zdarma

Více informací
sticky02

30 dní na vrácení zboží

Svoz zboží
zdarma

Více informací
Náš web potřebuje ke svému správnému fungování soubory cookies, pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací o nastavení zde.